Main categoriesmeilėpatarimaisantykiaiflirtasIšsiskirtiPažintys interneteVienišiaiVyresnysis
More InfoTerms of ServicePrivacy PoliceSupportContact Us
SUBSCRIBE TO Newsletter

Po skyrybų pasimatymai: kaip žinoti, ar esi pasiruošęs

Autorius: slaptassusitikimas25 Feb 2025Skaitymo laikas 8 Minutės
test

Kai svarstote apie susitikinėjimą po išsiskyrimo, svarbu žengti žingsnį atgal ir apmąstyti savo emocijas. Galite jausti įvairias emocijas: liūdesį, palengvėjimą ar net jaudulį dėl galimybės užmegzti naujus ryšius. Lietuvoje, įdomu, kad apie 47% vienišų žmonių praneša, jog jaučiasi optimistiškai dėl susitikinėjimo scenos, pabrėždami stiprų norą užmegzti naujus santykius. Tačiau kaip žinoti, ar esate tikrai pasiruošę? Supratimas apie savo jausmus ir motyvus gali padėti jums nuspręsti dėl kitų žingsnių, padedant išvengti praeities klaidų.

Be to, tyrimai rodo, kad išsiskyrę asmenys Lietuvoje dažnai vidutiniškai praleidžia dvejus metus prieš vėl įžengdami į susitikinėjimo pasaulį, dauguma jų per tą laiką koncentruojasi į asmeninį augimą. Kai galvojate apie tai, ko iš tikrųjų norite, pastebėsite, kad jūsų kelionė į pasiruošimą apima daugiau nei tiesiog norą turėti draugą – tai reikalauja gilios savęs tyrinėjimo. Ką galite atrasti pakeliui? Atminkite, kad laikas, skirtas savo emocijoms ir motyvams suprasti, gali atvesti prie sveikesnių ir labiau tenkinančių ryšių ateityje.

Atsispindėkite savo jausmuose

Kai tik išėjote iš santykių, svarbu skirti akimirką apmąstyti savo emocijas. Galite jausti jausmų audrą: liūdesį, pyktį ar net palengvėjimą. Pripažinkite šias jausmus; jie yra teisėti ir dalis jūsų gijimo proceso. Vietoj to, kad juos numestumėte į šoną, pasėdėkite su jais šiek tiek.

Rašymas dienoraštyje gali būti puikus būdas išsiaiškinti savo mintis. Užrašykite, ko jums trūksta santykiuose ir ko ne. Tai padės jums geriau suprasti, ko iš tiesų norite ateityje.

Pasikalbėkite su kuo nors, kuriuo pasitikite – draugu ar šeimos nariu – apie savo jausmus. Dalinimasis savo patirtimi gali suteikti priklausomybės ir supratimo jausmą. Suprasite, kad šioje kelionėje nesate vieni.

Atminkite, kad galite liūdėti dėl to, ką praradote, tuo pačiu metu žvelgdami į naujus galimybes.

Apmąstydami, pagalvokite, kaip ši patirtis jus formavo. Kokius pamokas išmokote apie save? Supratimas apie savo emocijas padeda jums augti, todėl būsite geriau pasiruošę būsimoms santykiams.

Skirkite laiko; neskubėkite. Priimdami savo jausmus dabar, pasiruošite sveikesniam ir laimingesniam gyvenimui ateityje.

Įvertinkite savo gijimo kelionę

Po to, kai apmąstėte savo emocijas, atėjo laikas įvertinti savo gydymosi kelionę. Pagalvokite, kiek toli nuėjote po išsiskyrimo. Ar jaučiatės labiau subalansuoti ir ramūs dėl savo situacijos? Pripažinti savo pažangą yra svarbu; tai ne tik apie judėjimą į priekį, bet ir apie supratimą, ką išmokote ir kaip augote.

Apsvarstykite kopimo strategijas, kurias naudojote. Ar priėmėte veiklas, kurios jus pakelia, ar leidote laiką su palaikančiais draugais? Atkreipkite dėmesį, kaip šios patirtys formavo jūsų jausmus apie save ir santykius. Jei jūs randate džiaugsmą savo kompanijoje, tai puikus gydymo ženklas.

Kita, įvertinkite savo jausmus dėl praeities santykio. Ar vis dar laikotės neapykantos, ar radote uždarymą? Normalu turėti užsitęsusių minčių, tačiau jei jos trukdo jums judėti į priekį, gali būti laikas ieškoti uždarymo.

Galiausiai, pasitikrinkite su savimi emociškai. Ar esate pasiruošę dalytis savo gyvenimu su kuo nors nauju, ar jums reikia daugiau laiko? Pasitikėkite savo instinktais.

Įvertinkite pasirengimą įsipareigojimui

Kaip sužinoti, ar tikrai esi pasiruošęs naujai įsipareigojimo? Svarbu apmąstyti savo jausmus ir mąstyseną po išsiskyrimo. Klausk savęs, ar esi iš tiesų peržengęs savo buvusią santykių. Jei mintys apie buvusį vis dar dominuoja tavo mintyse, gali prireikti daugiau laiko išgydyti.

Kitas žingsnis – apsvarstyti savo emocinę būseną. Ar jautiesi laimingas ir saugus savo gyvenime? Kai esi ramus su savimi, labiau tikėtina, kad į naujus santykius atneši teigiamą energiją.

Taip pat pagalvok apie savo motyvaciją vėl pradėti susitikinėti. Ar ieškai draugystės ir ryšio, ar bandai užpildyti tuštumą?

Be to, įvertink savo pasirengimą būti pažeidžiamu. Naujas įsipareigojimas reikalauja atvirumo ir pasitikėjimo. Jei esi pasirengęs dalintis savo gyvenimu su kitu žmogumi, priimdama jų trūkumus, esi teisingame kelyje.

Galiausiai, įvertink, kaip reaguoji į pačią įsipareigojimo idėją. Jei tai jaudina, o ne gąsdina, tai geras ženklas, kad esi pasiruošęs priimti naujus santykius.

Galų gale, ši kelionė skirta rasti kažką, kas papildytų tave, o tai prasideda nuo to, kad esi pilnas pats.

Identifikuokite, ko norite

Ką iš tikrųjų norite naujame santykyje? Prieš grįždami į pasimatymus, skirkite šiek tiek laiko apmąstyti savo troškimus. Pagalvokite apie savybes, kurios jums yra svarbiausios. Ar ieškote draugystės, emocinės paramos, ar galbūt linksmo nuotykių partnerio? Nustatyti, ko norite, padės jums priimti sprendimus ir išvengti mažesnių lūkesčių.

Apsvarstykite savo ankstesnes patirtis. Kas jums tiko, o kas ne? Supratimas apie šiuos modelius gali išaiškinti jūsų poreikius ir pageidavimus. Pasidarykite sąrašą savybių, kurias vertinate, pavyzdžiui, sąžiningumą, humorą ar bendrus pomėgius. Tai bus jūsų žemėlapis, kai naršysite pasimatymų pasaulyje.

Taip pat svarbu būti sąžiningam su savimi. Ar ieškote rimto įsipareigojimo, ar jus labiau domina atsitiktiniai pasimatymai? Supratimas apie savo ketinimus padės jums efektyviai bendrauti su potencialiais partneriais ir nustatyti tinkamus lūkesčius.

Galiausiai, atminkite, kad gerai keisti nuomonę, kai augate. Būkite atviri naujoms patirtims, tuo pat metu laikydamiesi savo pagrindinių troškimų. Nustatydami, ko iš tikrųjų norite, jausitės ne tik labiau pasitikintys, bet ir pritrauksite tinkamas ryšius, kurie suteiks priklausomybės ir pasitenkinimo.

Kalbėkite su patikimais draugais

Kol ruošiatės vėl įžengti į pažinčių pasaulį, kalbėjimasis su patikimais draugais gali suteikti vertingų įžvalgų ir paramos.

Šios pokalbio sesijos gali padėti jums įvertinti savo pasirengimą ir priminti, kad šioje kelionėje nesate vieni. Draugai dažnai mato dalykus iš kitos perspektyvos, o jų atsiliepimai gali būti neįkainojami, kai naršote savo jausmus ir lūkesčius.

Štai keletas dalykų, kuriais jūsų draugai gali jums padėti:

  • Tvarkyti savo emocijas: Jie gali padėti jums išsiaiškinti likusias jausmus po ankstesnių santykių.
  • Pasidalinti patirtimi: Klausydamiesi jų pasakojimų apie pažintis galite rasti paguodą ir įkvėpimą.
  • Pasiūlyti perspektyvą: Draugai gali priminti jums apie jūsų stiprybes ir tai, kas jus daro unikaliu.
  • Skatinti atsargumą: Jie gali padėti jums atpažinti raudonas vėliavas ir apsaugoti jūsų širdį, kai vėl pradedate leistis į pasimatymus.

Dažnai užduodami klausimai

Kiek greitai po išsiskyrimo yra per anksti pradėti susitikinėti?

Kiek greitai po išsiskyrimo yra per anksti pradėti susitikinėti?

Tai tikrai priklauso nuo jūsų ir jūsų jausmų. Jei vis dar apdorojate emocijas arba jaučiatės prisirišę prie buvusio partnerio, gali būti protinga palaukti.

Tačiau, jei jaučiatės pasiruošę judėti toliau ir tyrinėti naujas pažintis, nedvejokite.

Pasitikėkite savo instinktais; klausykite savo širdies. Pasimėgauti laiku sau yra svarbu, tačiau šiam klausimui nėra vieno universalaus atsakymo.

Ar turėčiau vis dar kalbėti su savo buvusiuoju, kai vėl pradedu susitikinėti?

Galbūt klausiate savęs, ar turėtumėte bendrauti su buvusiuoju, kol vėl pradėjote pažintis.

Tai iš esmės priklauso nuo jūsų jausmų ir jūsų praeities santykių pobūdžio. Jei bendravimas su jais sukelia nepabaigtų emocijų ar sumišimo, greičiausiai geriausia padaryti pertrauką.

Sutelkkite dėmesį į naujų ryšių kūrimą be praeities trukdžių. Pasitikėkite savo instinktais—jei atrodo, kad bendrauti yra teisinga, darykite tai, tačiau pirmiausia teikite pirmenybę savo emocinei gerovei.

Kaip galiu pasakyti, ar aš jau esu įveikęs savo buvusį?

Tu žinosi, kad esi peržengęs savo buvusį, kai jų prisiminimai nebe skaudina.

Jei gali galvoti apie gerus laikus be ilgesio jausmo, tai yra stiprus ženklas.

Stebėk, kaip jautiesi, kai juos pamatai arba išgirsti jų vardą. Jei abejingumas pakeičia širdgėlą, greičiausiai tu judėji į priekį.

Taip pat, jei džiaugiesi naujomis patirtimis ar pažindamas naujus žmones, tu tikrai esi teisingame kelyje.

Pasitikėk savo jausmais; jie tave ves.

Ar normalu jaustis kaltam dėl to, kad vėl pradedi susitikinėti?

Visiškai normali jausti kalte dėl naujų pasimatymų. Galite nerimauti, kad per greitai judate pirmyn arba kad pakenksite savo buvusiojo jausmams.

Prisiminkite, kad ieškoti laimės ir ryšio yra gerai. Jūs nusipelnėte meilės ir draugystės, kaip ir bet kuris kitas.

Svarbu pripažinti savo jausmus, bet neleiskite kaltei sulaikyti jūsų. Leiskite sau tyrinėti naujas santykius, kai būsite tam pasiruošę.

Jūsų laimė yra svarbi, ir jūs turėtumėte priimti tai, kas jums tinka.

Ką daryti, jei sutiksiu kažką, bet nesijaučiu pasirengęs?

Jei susitinki su kažkuo, bet nesijauti pasiruošęs, pasitikėk savo instinktais.

Visiškai normalu skirti laiko. Sutelkk dėmesį į ryšio su draugais kūrimą, jei tai tau patogu.

Tu nesijauti įsipareigojęs skubėti į rimtus santykius, kol nesijauti tikrai pasiruošęs.

Atvirai bendrauk apie savo jausmus ir neskubėk proceso.

Atmink, kad viskas priklauso nuo tavo komforto lygio, ir nėra jokio laiko grafiko, kurio turėtum laikytis.

Pirmiausia pasirūpink savimi.

Galutinės mintys

Kai naršote po pasimatymus po išsiskyrimo, nepamirškite pasitikrinti su savimi. Apmąstykite savo emocijas, įvertinkite savo gijimą ir būkite sąžiningi dėl to, ko norite. Svarbu jaustis subalansuotai ir saugiai prieš įsitraukiant į santykius. Nevenkite kreiptis į patikimus draugus dėl jų nuomonės; jie gali suteikti vertingų perspektyvų. Galiausiai, skirkite laiko ir įsitikinkite, kad siekiate tikrų ryšių, o ne tik užpildyti tuštumą. Jūs vertinate patenkinančius santykius!

#Išsiskirti
Meilė tavęs laukia – prisijunk dabar